Sprey poliüretan köpük

Yalıtım sektöründe daha dayanıklı, uzun ömürlü, daha çok enerji tasarrufu sağlayan ve az bakım gerektiren malzemelere olan talep gün geçtikçe artmaktadır. Son yıllarda kullanımı gün geçtikçe artan ve her türlü binanın yalıtılmasında kullanılabilen poliüretan türlerinden biri de Sprey Poliüretan Köpük’lerdir (SPF). SPF’ler Türkiye pazarı için oldukça yeni bir teknoloji olmasına rağmen inşaat sektöründe temelden çatıya kadar her noktada, endüstriyel çatılar, depolama tankları, soğuk hava depoları, gıda ve hayvan barınakları gibi bir çok alanda hızla artan bir kullanım sahası bulmuştur. Gelişmiş ülkelerde yaklaşık 40 yıldan beri bilinen ve kullanılan Sprey Poliüretan Köpük uygulaması ülkemizde de yavaş yavaş tanınmaya başlanmıştır.

Havuz izolasyon

Yüzme havuzunda betonarme duvar ve zemin tek başına su sızıntısını ve kaçağını engelleyecek özellik taşımaz.
Su tahliye delikleri, su girişleri ve pencere gibi özel noktalar sızdırmazlık açısından zayıftır.
Beton yapıdaki duvar zemin birleşimleri su sızıntılarına neden olabilecek zayıf bölgelerdir.
Ayrıca çatlakların oluşması da su sızıntısını kolaylaştırır.
Kullanılan seramik türü kaplamalar ise tek başına yalıtımı sağlayamaz.
Havuz duvarları dolu havuzlarda pozitif, boş havuzlarda negatif basınca maruz kalırlar.
Bu nedenle uzun ömürlü bir su yalıtım uygulamasını garantilemek için klorlu suya ve negatif ve pozitif su basıncına dayanıklı bir su yalıtım harcı kullanılmalıdır.

PVC membran kaplama

Mobilya, Mutfak & Banyo üreticileri için 3 boyutu baskı teknolojisi ile PVC MEMBRAN Kapak üreten firmamız 2003 yılında üretime başlamış, çağımızın teknolojik makineleriyle ve uzman kadrosuyla mobilya sektöründe iç mekan masa tablaları, ofis mobilya tablaları, okul sıra tablaları, çocuk odası, yatak başı, kapı paneli ve diğer mobilyalarda kullanılmak üzere PVC Membrane sistemi olan laminasyon tekniği ile kapak seri üretimini gerçekleştirip sektörün diğer üreticilerine yardımcı olmayı amaçlamaktadır.
Sektörün bu yönünü iyi keşfedip makine parkurundaki yatırımlarını İTALYAN ve ALMAN teknolojisini kullanarak yapmıştır.

Su depo izolasyonu

Su depolarında zamanla çatlak, çürüme, sızdırma, korozyon ve paslanmalar meydana gelir. Bu sızdırmalar hem sağlıksız bir su deposu oluşturur hem de sızan sular bina temellerine girerek kolon ve kirişlerde pas yaparak binayı zayıf düşürür. Bu olumsuzlukları kaplama ve izolasyon işlemleri ile gidermekteyiz. Ayrıca binaların, teras, balkon, çatı ve inşaat temelleri izolasyonlarını da yapmaktayız. Su depolarında kullandığımız çimento, poliüretan ve epoksi bazlı ürünlerin hepsinin GIDA TÜZÜĞÜNE UYGUNLUK BELGELERİ VARDIR.

Poliuretan su izolasyonu

KALİTE: Uygulama kalitesinin en az kullanılan malzemenin kalitesi kadar önemli olduğu gerçeği firmamızın (kaliteden taviz vermemek) prensibi ile ürün ve uygulama kalitesinin garantisini oluşturur. Pelymex Poliüretan elastik s u izolasyon malzemesi (ANTİ STATİK VE ANTİ BAKTERİYEL) olduğundan dolayı kapalı yerlerde ve su depolarında kullanılmaktadır. İzolasyon yapılacak alanın proje isteklerine uygun olarak ‘ doğru teşhis’ doğru ürün ve doğru uygulama. TSE. TSEK. Gerekse uygulamaların uluslararası standartlara (ISO 9001,EN ASTM) uygun olması sağlanır.

Teras balkon su izolasyon

Islak hacimlerde fayans ve seramik altı izolasyon katmanı olarak uygulanan, elastomerik reçine esaslı, tek bileşenli, gri renkli sıvı kaplamadır. Kuruduktan sonra üzerine çimento esaslı yapıştırma harcı ile seramik ve fayans kaplanabilir.
Elastiktir, yüksek mukavemete sahiptir ve pek çok farklı yapı malzemesine kuvvetle yapışır. Bu sayede ıslak hacim su yalıtımlarında tüm detayların tek bir ürün ile çözülebilmesine imkan tanır.