Epoksi Kaplama ne demektir?

Epoksi kaplamalar, sertlik ve dayanıklılık ve aşınma, darbe ve kimyasal direnç gibi olağanüstü mekanik özellikleriyle ünlüdür. Bu özellikler, epoksi kaplamaları zorlu endüstriyel ortamlardaki bileşenler için ideal bir koruyucu kaplama malzemesi haline getirir.
 
Örneğin epoksi zemin kaplamaları, endüstriyel tesislerde, depolarda, lojistik merkezlerde ve hafif araç trafiğine ve orta ila yoğun yaya trafiğine maruz kalan diğer yerlerde beton zeminlerin ömrünü uzatmak için yaygın olarak kullanılmaktadır. Yağlarda, temizleyicilerde ve ağartıcılarda bulunanlar gibi kimyasallardan gelen saldırılara karşı direnci, epoksi kaplamaları otomotiv endüstrisinde popüler bir koruyucu ortam haline getirir.
 
Füzyon bağlı epoksi kaplama teknolojisi, boru hattı varlıklarını korozyondan korumak için petrol ve gaz ve su / atık su endüstrisinde yaygın olarak kullanılmaktadır.

Epoksi selfleveling zemin kaplaması

Özellikle ağır hizmet zemin kaplama sistemi olarak  uygulanan , eksiz,kimyasal ve mekanik dayanımı yüksek bir kaplama sistemidir. Standart olarak 2 mm kalınlığında uygulanan UNEPOX SL, maruz kalacağı araç ve insan trafiğine bağlı olarak 3 mm kalınlığa kadar da uygulana bilir.

Tekstürlü epoksi zemin Kaplaması

İnce solventsiz epoksi kaplamadır. Tekstürlü  Epoksi boya Kaplama özelliklerine gelince şu şekilde tarif edebiliriz. Epoksi Kaplama Zeminler için dayanıklı, kolay temizlenebilir, yüksek kimyasal mukavemetli, solvent içermeyen, renkli ve hafif tekstürlü bir epoksi zemin kaplamasıdır. 

Epoksi Anti Statik Kaplama

Anti statik kaplamada statik elektrigin bakir baralar ile mevcut ortamda uzaklastirilmasi hedef alinmistir. Epoksi anti statik kaplama, yeni beton zeminlerde veya çukurlasmis, asinmis ve zedelenmis beton zemin yüzeylerin parlak, yogun ve dayanimli yüzey haline getirir. Yüzey yari pürüzlü veya tam pürüzlü hale getiren kaplama sistemidir.

Dekoratif Zemin Kaplama

Çok genis bir kullanim alani olan ve sanayi zeminleri ile depolarin yani sira süper market, atölye, satis reyonu, okul ve hastane gibi kapali mekânlardan sonra artik evlerimizde de varligini hissettiren epoksi zemin kaplama, mükemmel bir zemin kaplama sistemidir. 

Poliuretan Alifatik sonkat boya

İki bileşikli reaksiyon kurumalı poliüretan reçine esaslı bir son kat kaplama malzemesidir. Metal ve beton yüzeyler üzerine son derece iyi yapışma sağlar. Korozyona ve kimyevi tahribata dayanıklıdır. Sert ve elastiki bir film tabakası oluşturur. Yüzey son derece parlak ve kalıcıdır. UV ışınlarına dayanıklıdır. Su direnci dikkat çekicidir.

Su bazlı enamel boya

Iki komponentli, su bazli epoxy parlak sonkat boya. Beton, çimento siva, asbest/çimento ve metal yüzeyleri atmosferik , kimyasal ve mekanik etkenlerden korumak amaciyla; rafineriler, petrokimya ve diger sanayi kuruluslarinda ilaç ve gida sanayi, hastaneler, ayrica zemin tozumasinin üretimi etkiledigi sanayi tesislerinin agir trafik bulunmayan hacimlerinde döseme kaplamasi olarak kullanilir.

Şeffaf natural epoksi zemin kaplaması

Şeffaf epoksi kaplama içerisinde herhangi bir renk barındırmayan saydam transparan bir üründür. Genelde eskitme taşlar, doğal taşlar olan zeminlerin doğallığının bozulması istenmeyen yerlerde epoksi şeffaf zemin kaplama kullanılır. 

PVC Chip epoksi zemin kaplaması

PVC Chipler dekoratif renkli yonga pullarıdır, dikişsiz, reçineli döşeme sistemleri ve çok renkli duvar sistemleri dahil olmak üzere çeşitli dekoratif uygulamalarda kullanılmak üzere tasarlanmıştır. Renk çipleri pigmentler, reçine, dolgu maddesi ve katkı maddelerinden üretilir, kaplanmış yüzeylere benzersiz doku ve renk sağlarlar.