Çatı membran kaplama

Çatı kaplama yapıların kar, yağmur gibi dış etkenlerden korunması, ısı yalıtımının sağlanması amacı ile yapılan uygulamalardır.
Kaliteli çatı kaplama malzemeleri, binanın uzun ömürlü olması ve içerisindeki yaşamın sağlıklı olarak devam ettirilmesi için çok önemlidir. Eskiden sadece kiremit çatı modelleri uygulanıyorken, günümüzde alternatif birçok seçenek mevcuttur. Yeni nesil malzemeler, binayı dış etkenlerden korur ve ısı yalıtımına katkı sağlar. Bu tarz yeni çatı kaplama modelleri ile yüksek ısı yalıtımını sağlamak mümkündür.
Kaplama işlemi, demir gibi dayanıklı malzemelerden yapılan iskelet üzerine inşa edilmektedir. Bu işlem binanın durumuna göre farklı malzemeler kullanılarak gerçekleştirilir.
Çatı Kaplama Malzemeleri
  • Kirremit çatı
  • Ondelin çatı
  • Şingel Çatı
  • Sandaviç panel çatı
  • Arduvazlı membran çatı

Teras İzolasyon

Teras su sizintisini radikal olarak sona erdirmek, sorunsuz ve görsel açidan estetik bir terasa sahip olmak firmamizin yapacagi, poliüretan, epoksi vs. gibi ek yeri olmayan su ve buhar geçirimsiz izolasyon malzemeleri ile mümkündür.
 
Poliüretan ve epoksi izolasyon ürünleri teras yapisina göre hareketlenmelerde (dinamik-statik) esneyerek tüm hareketlenmeleri tolere ederek çatlak veya kilcal çatlak olusmasini önler.
 
Teras su kaçiklarinda (su sizintisi) en önemli detaylardan birisi süzgeçlerdir.
 
(su tahliye giderleri) Bahse konu olan bu süzgeçler genelde eksik veya yanlis detaylandirilmaktadir.
 
Su dogasi geregi tembel bir varliktir.
 
Bu nedenle süzgeç (su tahliye gideri) yirtiklari suyun terastan içeri girdigi (sizdigi) yerlerin basindadir.
 
Gezilebilen teraslarda ek yeri olmayan ve uygulamasini yaptigimiz ürünleri ve uygulama seklini resim galerisinden izleyebilirsiniz.
 
Uygulamasini yaptigimiz teras su izolasyon ürünleri yaya trafiginden etkilenmez.
 
Gezilemeyen teraslarda da ara katman olarak poliüretan, epoksi ürünler su izolasyonu (su yalitimi) olarak kullanilmaktadir.

Çatı membran şıngıl kaplaması

Shingle desenleri ve renk çesitleri ile bir çok özelliğe sahiptir. Çatınıza şık bir görünüm verir ve estetiktir. Uygulaması mevcut çatı döşeme (varsa) üzerine siyah membran ısı yalıtımı yapılarak yapıştırılır. İlk sırasına shingle desenlileri ters koyarak üzerine düzeltilip ilk sırasına ip çekip düzgün olması sağlanır. Her shingle yaprağına bir shingle çivisi atılmak suretiyle shingle uygulaması sona erir.